Najaktywniejsi młodzi zDolnego Śląska to prestiżowy plebiscyt organizowany corocznie w ramach Dolnośląskiego Kongresu Młodzieży.
Jego celem jest wyróżnienie młodych osób, które swoją działalnością społeczną oraz naukową inspirują rówieśników i przyczyniają się do rozwoju Dolnego Śląska.
Nominowani to uczniowie, studenci oraz młodzi liderzy, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i osiągnięciami w różnych dziedzinach.
Gratulacje!
Grzegorz Chodkowski pochodzi z powiatu kamiennogórskiego i jest działaczem społecznym od czternastego roku życia. Pełni funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Zewnętrznych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, którego był wcześniej najmłodszym i najdłużej pełniącym tę rolę Przewodniczącym. Obecnie studiuje na Akademii Leona Koźmińskiego, będąc stypendystą Fundacji Koźmińskich za wyniki w nauce i działalność społeczną. Dodatkowo pełni funkcję Pełnomocnika Regionalnego Związku Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej. Współpracuje z organizacjami społecznymi z całej Polski, m.in. z Fundacją Civis Polonus, a wcześniej z Polską Radą Organizacji Młodzieżowych. W 2023 roku został finalistą XIV Olimpiady Policyjnej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W swojej działalności angażuje się również lokalnie, wspierając miejscowy amatorski klub piłkarski oraz Ochotniczą Straż Pożarną.
Patryk Niewada-Musiał to zaangażowany przewodniczący V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, tubista, chórzysta i wolontariusz. Jako lider samorządu zorganizował największy na ziemi legnickiej Maraton Pisania Listów, reaktywował szkolne konkursy, stworzył Instagram samorządu i inicjował wydarzenia integrujące uczniów. Dzięki jego działaniom szkoła zajęła 2. miejsce w dolnośląskim rankingu zaufania dla LGBTQ+, a budżet samorządu znacznie się zwiększył. Jest członkiem Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej oraz Młodzieżowej Orkiestry Gminy Lubin, z którymi dał ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą. Od trzech lat działa w wolontariacie LuCeK przy Legnickim Centrum Kultury, wspierając organizację festiwali, warsztatów i koncertów. Angażuje się również w Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” jako pilot grup zagranicznych oraz w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W 2021 roku został laureatem i posłem Sejmu Dzieci i Młodzieży. Patryk łączy pasję, aktywność społeczną i działania na rzecz swojej społeczności.
Aleksandra Marczuk to aktywna działaczka społeczna, pełniąca funkcję Development and Partnerships Director w Polskim Stowarzyszeniu Młodzieży. Skutecznie buduje strategiczne partnerstwa na arenie krajowej i międzynarodowej, wspierając globalny rozwój organizacji i inicjatywy młodzieżowe. Jako Ambasadorka olimpiady "Zwolnieni z Teorii", była częścią zespołu inspirującego młodzież w całej Polsce do realizacji projektów społecznych. Olimpiada, wyróżniona przez Forbes 30 Under 30 Europe, aktywizuje młodych ludzi i rozwija ich kluczowe kompetencje przyszłości. W Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego pełni funkcję Przewodniczącej Komisji ds. Edukacji oraz Wiceprzewodniczącej Komisji ds. Zewnętrznych i Promocji. Jest współzałożycielką projektu "Młodzi Dorośli", który pomaga młodzieży w świadomym wejściu w dorosłość. Projekt, z ponad 300 tys. wyświetleń na Instagramie i blisko milionem na TikToku, współpracuje z wieloma partnerami, dostarczając kluczowych informacji o życiu dorosłym. W ramach wolontariatu programu "Łączą nas góry" wspiera osoby z niepełnosprawnościami podczas górskich wypraw, promując integrację i aktywność fizyczną. Aleksandra była Parlamentarzystką Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, aktywnie uczestnicząc w tworzeniu uchwał dotyczących edukacji, praworządności i demokracji. W latach 2021-2023 przewodniczyła Młodzieżowej Radzie Dzierżoniowa, realizując projekty promujące zdrowy styl życia, kulturę i aktywność społeczną. Była też członkinią Rady Dzieci i Młodzieży przy MEiN, opiniując zmiany w systemie edukacji i reprezentując głos młodzieży. Jako członkini Młodzieżowego Zespołu Doradczego Powiatu Dzierżoniowskiego, wspierała lokalne inicjatywy na rzecz młodzieży i współpracowała z władzami samorządowymi. Jej działalność to przykład nowoczesnego przywództwa i zaangażowania w budowanie lepszej przyszłości dla młodego pokolenia.
Gabriel Sówka to zaangażowany społecznik i student Wydziału Chemii Uniwersytetu Wołowskiego, który aktywnie działa na rzecz swojego otoczenia. Jako Radny pierwszej kadencji Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego odegrał kluczową rolę w budowaniu podstaw samorządności młodzieży w regionie. Od trzech lat jest członkiem Rady Dialogu Międzypokoleniowego, gdzie wspiera rozwój rad młodzieżowej i senioralnej, dzieląc się swoim doświadczeniem i promując dobre praktyki. Na uczelni angażuje się w działalność kół naukowych, inspirując dzieci i młodzież do odkrywania pasji do nauki. Gabriel współtworzy także wydarzenia kulturalne i artystyczne, jednocześnie rozwijając swoje talenty aktorskie. Jego merytoryczne podejście, organizacyjne umiejętności i chęć niesienia pomocy czynią go wyjątkowym liderem i wsparciem dla lokalnej społeczności.
Oliwia Szwaj to aktywna działaczka społeczna, pełniąca funkcję Radnej Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego przez dwie kadencje oraz przewodniczącej samorządu szkolnego. Jej zaangażowanie obejmuje szerokie działania na rzecz lokalnej społeczności i kultury regionu. Jest inicjatorką i uczestniczką licznych projektów kulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń filmowych, które promują twórczość i integrację młodych ludzi. Znana z odpowiedzialności, konkretnego podejścia i empatii, Oliwia skutecznie łączy swoje pasje z działalnością na rzecz innych, inspirując rówieśników do aktywności i rozwoju.
Dwukrotny Marszałek Parlamentu Młodych RP, członek Rady Krajowej partii Zieloni oraz Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w latach 2019-2023. W Młodzieżowym Sejmiku pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Walki ze Zmianami Klimatycznymi, w ramach której koordynował warsztaty dotyczące zanieczyszczenia powietrza z udziałem ponad półtora tysiąca młodych Dolnoślązaków. Jego aktywność przyczyniła się do demokratycznych wyborów reprezentacji MSWD w 2023 roku. Współorganizował również II Dolnośląski Kongres Młodzieży. Podczas trzech kadencji w Parlamencie Młodych RP współtworzył 23 projekty uchwał, w tym uchwałę pt. "Nic o nas bez nas". W lutym bieżącego roku współorganizował spotkanie młodzieżowych sejmików w Senacie RP w kontekście powołania Konwentu Młodzieżowych Sejmików przy Związku Województw RP. Od 31 grudnia 2022 roku pełni funkcję Rzecznika Prasowego Zielonych we Wrocławiu. W swojej partii tworzył programy m.in. dotyczące samorządu i oświaty, opierając się na postulatach Parlamentu Młodych RP.
Zuzanna Bąk, obecna przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego II kadencji to absolwentka programu "Równać Szanse" dla młodych liderów. W 2022 roku, zasiadła jako posłanka na Sejm Dzieci i Młodzieży. Ponadto, pełni funkcję rzeczniczki praw ucznia w Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu Dolnym.Zuza jest inspirującą liderką, która działa aktywnie na rzecz młodzieży w powiecie wołowskim. Jej konikiem są prawa ucznia oraz kobiet. Aktywnie przeciwdziała dyskryminacji poszczególnych grup społecznych. Ponadto, Zuzanna pasjonuje się kulturą i działalnością artystyczną. Jej zaangażowanie społeczne oraz zainteresowania kulturalne sprawiają, że jest niezwykle wartościową działaczką społeczną.
Natalia, swoją przygodę z działalnością społeczną rozpoczęła w 2011 roku, dołączając do harcerstwa. Obecnie wspiera młodzież w ich wszechstronnym rozwoju poprzez organizację warsztatów i wyjazdów oraz stawianie przed nimi wyzwań, które sprzyjają ich rozwojowi.Jako Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Świdnica przez ostatnie 2 lata, prowadziła merytoryczne spotkania dla Radnych, organizowała konkursy dla młodzieży świdnickiej oraz debaty z okazji Dnia Europy.W samorządzie szkolnym reprezentuje społeczność uczniowską w walce o równe prawa związane m.in. z dyskryminacją uczniów w kwestii ubioru. Jej największym celem jest pokazanie młodym ludziom, że mają wpływ na świat i mogą go zmieniać.
Oliwier w ubiegłym roku stworzył projekt "ER English!", który zdobył Złotego Wilka w kategorii edukacja-wydarzenia publiczne, Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w olimpiadzie "Zwolnieni z teorii" oraz 10 000 zł w ramach konkursu "Budimex – praktyka, która z tobą zostanie". Dzięki temu projektowi, ponad 800 dzieci i młodzieży przekonało się, że nauka języka może być fascynująca i przyjemna.Zorganizował także trzy konferencje młodzieżowe, które przyciągnęły ponad 500 młodych osób z całej Polski. Teraz skupia się na przygotowaniach do największej z nich, III Konferencji Akademii Działaczy, w której weźmie udział ponad 200 osób.Skoncentrowany jest na samorozwoju w NGO w ramach projektów takich jak "MechanLingua – Poznaj Język" oraz "ERASMUS+ Circular Future". Dodatkowo, pełni funkcję Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Powiatu Głogowskiego i Radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
Szymon Cichy jest Członkiem Europejskiego Parlamentu Młodzieży, Radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. Dodatkowo pełni funkcję Sekretarza i Przewodniczącego Komisji ds. Cyfryzacji Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia, gdzie przyczynia się do usprawnienia działania MRMW w obszarze cyfryzacji i informatyzacji. Szymon był jednym z głównych organizatorów Wrocławskiego Kongresu Samorządów Uczniowskich, uczestniczył w projekcie “Inspirujące Lekcje Doskonalenia Młodych Liderów” i organizował IV Szkolną Konferencję Klimatyczną oraz miał okazję brać udział w LocalTrends — Samorządowym Kongresie Finansowym w Sopocie.
Wiktoria jest Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Powiatu Trzebnickiego II Kadencji. Uczestniczyła w panelach i debatach na temat zdrowia psychicznego młodzieży, a także była panelistką na Dolnośląskich Kongresach Młodzieży - rozmawiała z ekspertami na temat tego, jak sami na co dzień możemy pomagać osobom w kryzysie, dzieląc się przemyśleniami i sprawdzonymi sposobami. Razem z MRPT organizowała akcje ekologiczne, pikniki integracyjne, Młodzieżowe Forum Powiatu Trzebnickiego, debatę na temat pandemii. Co roku bierze udział w “Święcie Sportu”, gdzie zbiera pieniądze na leczenie ciężko chorych dzieci i młodzieży z okolic.
Patryk w latach 2020-2022 był przewodniczącym Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego oraz od 2021 kieruje Radą Dialogu Międzypokoleniowego w tym samym powiecie. Aktywnie działa jako członek Stowarzyszenia "Razem dla Rozwoju" i od trzech lat inspiruje młodzież do zaangażowania się w aktywności społeczne i kulturalne. Patryk współkształtuje działalność Młodzieżowej Rady, uczestnicząc w różnych inicjatywach - od recenzowania dokumentów po organizację zbiórek książek i wydarzeń kulturalnych takich jak np. Dni Młodzieży.Patryk jest także liderem grupy filmowej Abstraction Films. Dzieli się swoją pasją do filmów z młodzieżą, tworząc różnorodne produkcje filmowe. Jego empatia, otwartość na potrzeby innych i gotowość do działania sprawiają, że jest niezwykle wartościowym członkiem społeczności.
W ciągu trzech lat aktywności na rzecz młodzieży i społeczności, rozpoczynając pracę w Młodzieżowej Radzie Miasta Ząbkowice rozwijała umiejętności przywódcze i organizacyjne. Z ramienia MRMZ zorganizowała wiele udanych wydarzeń charytatywnych, takich jak Bieg Walentynkowy, WOŚPoteka, czy Turniej Talentów, przynosząc pomoc potrzebującym.Była członkiem OSP Stoszowice i uczestniczyła w akcjach zbierania pluszaków dla dzieci z Przylądka Nadziei. Brała udział w szkoleniach: "Liderów Akademii Przyszłości" w Krakowie.Założyła Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, gdzie kształtuje w młodych ludziach wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i odwagi do działania. Reprezentowała Gminę Ząbkowice Śląskie w wielu projektach. Motywuje młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i wykorzystania dostępnych możliwości.
Działaczka, graficzka oraz prawniczka zajmująca się w szczególności nowymi technologiami oraz designem.Agata w ciągu ostatnich lat aktywnie działała w licznych organizacjach na pozycjach liderskich oraz kreatywnych wymienionych poniżej m.in.: Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa - 2017/18 r. Przewodnicząca komisji promocji oraz radna Młodzieżow Sejmik Województwa Dolnośląskiego - 2018 - 2021 r. Przewodnicząca sekcji marketingu w Polska Rada Organizacji Młodzieżowych PROM - 2022 - 2023 r. Członkini zespołu ds. rzecznictwa w Polska Rada Organizacji Młodzieżowych PROM - 2023 - 2024 r. Wolontariuszka, działaczka oraz współpracowniczka Fundacja "Merkury" od 2018 r. aż do teraz Aktywistka znajdująca się na liście sejmowejPrzeodnicząca studenckiego koła naukowego BPK LegalNet zajmującego się prawem nowych technologii. Działaczka w Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej oraz członkini redakcji czasopisma Prawo Mediów Elektronicznych na Uniwersytet Wrocławski. Agata przez te wszystkie lata uczestniczyła w dziesiątkach, jak nie setkach projektów młodzieżowych / NGO, w większości po stronie graficznej oraz wykonawczej. M.in. jest twórczynią loga fali dla Nowa Fala Aktywizmuest jedną z organizatorów E. Co roku organizuje również Dolnośląski Kongres Młodzieży.Oprócz tego Agata projektowała elementy wizualne licznych organizacji pozarządowych, setek wydarzeń oraz projektów młodzieżowych i z 3 sektora, w tym do projektów finansowanych przez Komisję Europejską, Parlament Europejski, Erasmus +, Fundusze Norweskie, a także Sejmik Dolnośląski i wiele innych.Tworzyła również wizualizacje i współorganizowała liczne konferencje na Uniwersytecie Wrocławskim dot. prawa nowych technologii. Jest też współautorką publikacji dostępnej w księgarni C.h.BeckA także współtwórcą aplikacji Muzeum Historii Polski, uznanego za jedno z najpiękniejszych muzeów świata w międzynarodowym konkursie Prix Versailles, którego werdykt ogłoszono w tym roku w paryskiej siedzibie UNESCO
Joanna działała w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego jako Radna, a następnie jako Radna Honorowa. W swojej działalności na rzecz młodzieży skupiła się na podnoszeniu świadomości w takich kwestiach jak samorządność czy zmiany klimatu, organizując warsztaty dla szkół o tej tematyce. Była koordynatorką raportu dotyczącego zdrowia psychicznego młodzieży na Dolnym Śląsku, obejmującego badania na 10 tysięcy młodych Dolnoślązaków oraz raportu dotyczącego problemów młodzieży na Dolnym Śląsku. Joanna organizowała konferencję "Dni Psychologii" jako członek Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii. Do niedawna pełniła funkcję członka zarządu Akademii Samorządów Uczniowskich, wspierającej inicjatywy młodzieżowe w szkołach.
W ostatnim roku szkolnym pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebnicy. Z jego inicjatywy odbył się turniej e-sportowy, którego uczestnicy zmierzyli się ze sobą w grze Fifa 23. Maciej pomagał w organizacji szkolnych wydarzeń, reprezentował szkołę na uroczystościach państwowych, a także współprowadził szkolne apele.Obecnie jest Radnym Młodzieżowej Rady Powiatu Trzebnickiego, gdzie stara się działać na rzecz młodzieży z jego małej ojczyzny. Był prelegentem na Powiatowym Forum Młodzieży podczas panelu o współpracy Młodzieżowych Rad i Samorządów Uczniowskich. Przez ostatni rok prowadził media społecznościowe szkoły oraz obecnie czyni to w Młodzieżowej Radzie Powiatu Trzebnickiego. Udało mu się wygrać konkurs „Plan na działanie”, dzięki pracy poświęconej wykluczeniu komunikacyjnego młodzieży w powiecie Trzebnickim. Był również wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W latach 2020-2023 pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Była także Sekretarzynią Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec, Współprzewodniczącą Stowarzyszenia Dolny Śląsk Przyszłości oraz Współprzewodniczącą klubu parlamentarnego w V Kadencji Parlamentu Młodych RP. Największe zaangażowanie wykazuje w sprawach związanych z edukacją, samorządem lokalnym oraz prawami człowieka. Najbliższy jej sercu jest Bolesławiec, gdzie realizowała wiele mniejszych, oddolnych inicjatyw.
Piotr jest aktywistą, studentem kierunku lekarskiego oraz bardzo aktywnym Parlamentarzystą Parlamentu Młodych RP. Zależy mu na uświadamianiu młodzieży i rozwijaniu społeczeństwa obywatelskiego. Pracuje także w Wodnej Służbie Ratowniczej. Wcześniej był Wiceprzewodniczącym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W ostatnich latach współorganizował inicjatywy, prowadził warsztaty o smogu i samorządności oraz prezentował raport o zdrowiu psychicznym młodzieży na Dolnym Śląsku. Koordynował akcje promocji szczepień wśród młodych i współorganizował Dzień Kultury Młodzieżowej. Walczył o kontynuację Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na sesjach i w mediach, a także zabierał głos w Senacie RP w sprawach edukacji i partycypacji młodzieży.
Był Przewodniczącym i Wiceprzewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Trzebnicy. Jest Radnym Młodzieżowej Rady Powiatu Trzebnickiego. Jako przewodniczącemu szkoły udało mu się pozyskać sponsorów, którzy ufundowali dla szkoły między innymi: stojaki na rowery, sprzęt sportowy, udało mu się zorganizować wycieczkę edukacyjną połączoną z warsztatami do Senatu i Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Jako radny Młodzieżowej Rady Powiatu współorganizował Pierwsze i Drugie Młodzieżowe Forum Powiatu Trzebnickiego. Podczas drugiego forum brał udział w panelu dyskusyjnym jako jeden z prelegentów. Udało mu się wygrać konkurs „Plan na działanie” dzięki pracy dotyczącej wykluczenia komunikacyjnego młodzieży Powiatu Trzebnickiego. Od kilku lat jest wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i angażuje się w działania szkolnego wolontariatu.
Katarzyna jest szczególnie oddana środowisku Młodzieżowych Rad i Sejmików. To właśnie tam nawiązała cenne przyjaźnie i zdobyła wiele kompetencji, które okazują się niezwykle przydatne w jej życiu. Wyjątkową satysfakcję sprawia jej organizowanie społecznych, proekologicznych i kulturalnych inicjatyw, a także realizacja różnorodnych projektów. Wśród nich znajdują się m.in. tworzenie raportów dot. stanu edukacji zdalnej w czasie pandemii, uczestnictwo w ogólnopolskich akcjach i organizacja własnych wydarzeń, takich jak np. “Dzień Młodzieży Pozytywnie Nakręconej”, patriotyczna Gra Miejska online, konkurs “Młodzi Doradcy Burmistrza” oraz projekt Młodzieżowej Rady Miasta Kłodzko - challenge #dzienmisiaMRMK.
Od 2020 roku, Oliwia pełni funkcję Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich VI kadencji. Jako członkini Rady miała udział w różnych inicjatywach, w tym organizacji corocznego Forum Młodzieżowych Rad, wydarzeń charytatywnych i kampanii profrekwencyjnej przed wyborami parlamentarnymi, uczestniczyła w projektach związanych z programem "Równać Szanse." Obecnie jest zaangażowana w projekt "NoteSpace" - jest to platforma udostępniająca darmowe notatki i testy wspomagające opanowanie materiału z zakresu szkoły podstawowej.Poza pracą w Młodzieżowej Radzie Miejskiej i projektach, udziela się również jako wolontariuszka oraz aktywnie uczestniczy w akcjach organizowanych w swojej szkole.
Sandra Paszek to osoba, która aktywnie uczestniczy w różnych inicjatywach społecznych. Współtworzyła i organizowała warsztaty pod hasłem "5 dla Ziemi – jak zapobiec katastrofie klimatycznej" dla dzieci i młodzieży. Angażowała się w współorganizację warsztatów o smogu, związanych z Lubuskim Planem E. Była jednym z twórców Ziębickiego Pikniku Przyjaźni, który miał na celu łączenie Polskiej młodzieży z Ukraińską. Pomagała w otwarciu lodówki społecznej na rzecz mieszkańców Gminy Ziębice. Wspomagała organizację koncertu "Melodie ukryte w drzewach" z okazji Dnia Babci i Dziadka. Współdziałała przy organizacji konferencji "Młodzi w Samorządzie," skierowanej do młodzieży z powiatu Ząbkowickiego. Organizowała warsztaty dla dzieci z okazji Dnia Ziemi. Była inicjatorką I Kongresu Młodzieżowych Rad w Ziębicach.
Piotr działa w organizacji młodzieżowej "Sfera" w Dzierżoniowie, której jest współzałożycielem. Misją “Sfery” jest tworzenie niezapomnianych wydarzeń na terenie Dzierżoniowa i jego okolic.W ciągu ostatnich dwóch lat udało mu się zrealizować 18 różnorodnych wydarzeń, które przyciągnęły uwagę mieszkańców i młodzieży. W dorobku Piotrka znajdują się takie inicjatywy jak koncerty najpopularniejszych polskich artystów, turnieje sportowe, które promują aktywność fizyczną i rywalizację wśród mieszkańców. Wcześniej Piotr działał jako Wiceprzewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
Igor Sławiński jest liderem młodzieżowym i działaczem społecznym z dorobkiem zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. Jako Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka oraz Samorządu Uczniowskiego w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości angażuje się w projekty mające na celu aktywizację młodzieży oraz poruszanie kluczowych tematów społecznych, takich jak zdrowie psychiczne czy partycypacja obywatelska. Swoją działalność realizuje przede wszystkim poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi, m.in. Fundacją "Razem Możemy Więcej Kłodzki Fundusz Lokalny", Stowarzyszeniem "Razem dla Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości" oraz Fundacją "Merkury". Jako wolontariusz i organizator działań na rzecz lokalnej społeczności, stawia na edukację, rozwój młodzieży i budowanie przestrzeni dialogu międzypokoleniowego.
W ciągu kilku ostatnich lat, jej działalność koncentrowała się wokół Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka, gdzie do niedawna pełniła funkcję wiceprzewodniczącej. Razem z innymi Radnymi stworzyła wiele wartościowych inicjatyw i zorganizowała różne wydarzenia, mające na celu integrację młodzieży z regionu Kłodzka. Do najważniejszych projektów jej działalności należy: przygotowanie dwóch wersji raportu o stanie edukacji zdalnej w czasie pandemii koronawirusa, organizacja konkursu plastyczno-fotograficznego "Młodzi Doradcy Burmistrza," przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji #dzieńmisiaMRMK, organizacja eventów: “Dzień Młodzieży Pozytywnie Zakręconej” oraz Gry Miejskiej związanej z postacią Emila Czecha.
W 2023 roku opracował projekt "ER English" wraz z Oliwierem Chudzikiem i innymi osobami. Pomysł zdobył srebrnego i złotego Wilka w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii." Celem przedsięwzięcia było nauczenie dzieci i młodzieży z Domów Dziecka, stowarzyszeń takich jak "Drzwi Otwarte" oraz przedszkoli praktycznego języka angielskiego, aby umożliwić im np. zamawianie jedzenia za granicą. Projekt ten obejmował około 800 beneficjentów.W 2022 roku zorganizował konferencję dla młodzieży o nazwie "Zacznij działać" we współpracy z Młodzieżową Radą Powiatu Głogowskiego. Przeprowadził również akcje wolontariackie, takie jak pomoc w zbiórkach dla osób z Ukrainy oraz czytanie dzieciom bajek wigilijnych i wspólne śpiewanie kolęd.
Piotr Woźny pełni funkcję wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego II kadencji. Jest także członkiem samorządu uczniowskiego w Technikum im. T. Kościuszki w Wołowie. Jego determinacja doprowadziła do utworzenia "Dirt Parku", miejsca do ekstremalnej jazdy na rowerze. Jest osobą, która zawsze jest gotowa do działania i ma głowę pełną pomysłów. Angażuje się jako wolontariusz, zwłaszcza w organizację wydarzeń kulturalnych. Jako pasjonat motoryzacji i sportu przyczynia się do różnych inicjatyw związanych ze swoją pasją.
Oliwia to 17-letnia aktywistka, która uwielbia angażować się społecznie. Jest druhną Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Lutomierzu oraz Radną Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich V i VI kadencji.Dodatkowo, pełniła funkcję wolontariuszki w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i zdobyła tytuł laureatki Dolnośląskiej Akademii Samorządu. Jest aktywną działaczką Fundacji SEXED.PL, Młodą Ambasadorką Wielokulturowości, a także laureatką programu "Jestem Liderką!" i finalistką programu "Akademia Liderów".Jako wolontariuszka uczestniczyła w wydarzeniach: "Castle Triathlon", "Motoserce Motofrankenstein", "Dni i Noce Krzywej Wieży", "Dom Świętego Mikołaja" oraz "CieszFanów Festiwal". Tworzyła również inspirujące projekty, m.in. "Miłość niejedno ma imię", "Science Queens" oraz "Ząbkowice z Dawnych Lat".